Bestellen

 

Vrijdag 23 | 09 | 20:15 u € 20 Bestellen

Solisten Amsterdam Sinfonietta

Met gratis inleiding om 19:00 uur door Toine Sporken

Candida Thompson – viool
Jacobien Rozemond – viool
Michael Gurevich – altviool
Kaori Yamagami – cello
Olivier Patey – klarinet

Programma

P. Hindemith

Klarinetkwintet opus 30

A. von Weber

Klarinetkwintet opus 34

Pauze

J. Brahms

Klarinetkwintet opus 115

Amsterdam Sinfonietta is al 25 jaar het enige professionele strijkorkest in Nederland en treedt op over de hele wereld. Het ensemble werd in 1988 opgericht met Lev Markiz als eerste artistiek leider. In de afgelopen jaren maakte Amsterdam Sinfonietta tournees door Europa, China, Amerika en Australië. Het gehele ensemble dat uit 22 strijkers bestaat wordt geleid door violiste en artistiek leider Candida Thompson. Daarmee onderscheidt Amsterdam Sinfonietta zich van gangbare orkesten. Zonder dirigent spelen vergt een grote inzet en betrokkenheid van alle musici. Het repertoire omvat uiteenlopende muzikale stijlen, van barok tot hedendaags. Naast de uitvoeringen van bekend repertoire breekt het orkest ook een lans voor onbekend gebleven of nieuw repertoire. Kenmerkend voor Amsterdam Sinfonietta is de innovatieve programmering. Hiervoor won het ensemble in 2013 de klassieke muziekprijs De Ovatie. Regelmatig brengt het orkest, naast het gevestigde strijkersrepertoire, originele en spannende combinaties van muziekwerken, gaat het onverwachte samenwerkingen aan of voert het grensverleggende concepten uit, met onder andere videokunst, dans en theater.

Tijdens dit concert speelt artistiek leider Candida Thompson samen met de aanvoerders van Amsterdam Sinfonietta een kamermuziekprogramma waarin de Franse klarinettist Olivier Patey (1e klarintetist Concert Gebouw Orkest) centraal staat. Olivier Patey was al vaker te gast bij Amsterdam Sinfonietta, onder meer als solist in een werk dat Sofia Goebaidoelina voor het ensemble schreef. Waar de jonge Hindemith zijn kwintet goot in een suite van vijf korte deeltjes met hoekige en opgewekte muziek, schreef de oude Brahms een melancholiek kwintet met een herfstachtige sfeer waarin de klarinet soms lijkt te huilen. Maar bij Weber schalt de klarinet als een diva uit een opera.

In 2012 trad het Amsterdam Sinfonietta op in een uitverkochte kloosterbibliotheek tijdens de Kunstdagen en de reacties na afloop waren laaiend enthousiast. U kunt zich verheugen op een even bijzondere ervaring op niveau.

Toine Sporken verzorgt al jaren de zeer gewaardeerde inleidingen op concerten van de Kunstdagen
Hij brengt de bezoekers dan in nauw contact met de geschiedenis en de inhoud van de muziek van die concertavond. Als geboren verteller en enthousiaste concertbezoeker deelt hij zijn passie voor muziek het liefst met iedereen. Vanuit zijn grote expertise maakt hij muziek voor iedereen toegankelijk en begrijpelijk.

Programma overzicht

 

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google Plus
  • Add to favorites
  • Email